Ankara Çıkışlı Konaklamalı Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

Gidiş Dönüş Ulaşım + 4 Yıldızlı Otelde Konaklama + İlk Gün Araç içi sabah kahvaltısı + İkinci gün otelde kahvaltı +  ilk gün otelde akşam yemeği + Profesyonel Rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyehat Sigortası Dahil 220 TL

* Araç içi kahvaltı içeriği: Sandviç + kek + kraker + sıcak – soğuk içecekler

Gezi Ücreti 220 TL

Bilgi ve Rezervasyon:
Tel: 0312 418 22 03       Gsm: 0553 329 53 53
Acente: Atatürk Bulvarı Sanlı İş Hanı 105 / 215 Kızılay /Ankara

Hareket Saati ve Yerleri:
07:00 – Kızılay Avm Önü
07:10 – Armada Avm Önü

Gezimiz A sınıfı Seyahat Acentesi Berlika Tur güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.
Türsab Plaka No: A-7872

Bilgi ve Rezervasyon:
Tel: 0312 418 22 03       Gsm: 0553 329 53 53
Acente: Atatürk Bulvarı Sanlı İş Hanı 105 / 215 Kızılay /Ankara

1.GÜN CUMARTESİ:
(Ihlara Vadisi, Derinkuyu veya Kaymaklı Yer Altı Şehri, Üç Güzeller, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi)

Sabah saat 07:00 da Kızılay Avm önü, 07:10 Armada Avm önünden hareketle, Pers dilinde “Güzel atlar ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Araç içi kahvaltımız, ikramlarımız ve gerekli molamız sonrasında ilk olarak Tuz Gölü ile gezimize başlıyoruz. Burada ki fotoğraf molamızın ardından Ihlara Vadisine ulaşıyoruz. Müthiş doğası ile, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı’nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip. Vadide tam 380 basamak iniyor ve Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Sonrasında yeraltı şehri gezimizi yapıp, öğle yemeği almak üzere bölgenin en iyi restoranında açık büfe öğle yememğimizi alıyoruz. (Ekstra). Yemek sonrasında. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üç Güzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devam ediyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile tamamlıyoruz. Akşam Yemeğimizi almak ve dinlenmek üzere bölgemizdeki 4 yıldızlı anlaşmalı otelimize geçiyoruz. Yemek sonrasında dileyen misafirlerimize özel ekstra olarak gerçekleştirdiğimiz Türk Gecesi programına konuk oluyoruz. Program sonrasında tekrar otelimize dönüp odalarımıza yerleşiyoruz.

Konaklama : TOURİST OTEL –  VERA TAŞSARAY HOTEL – TURBAN OTEL – OTEL MUSTAFA – KONAK BEZİRHANE OTEL

2.GÜN PAZAR: ( Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağ, Dervent Vadisi, Uçhisar, Güvercinlik Vadisi, Avanos)

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında mistik yolculuğumuza Göreme Açıkhava Müzesi ziyareti ile devam ediyoruz. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisinin görülmesi. Kapadokya’nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi’nde fotoğraf molası veriyoruz. Kayadan oyma grubumuza özel olarak hazırlanan yöresel kapadokya menüsünden oluşan öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz (ekstra). Yemekten sonra dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları, çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos’a hareket ediyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler, Programın Tamamlanmasından sonra belirlenen saatte Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ve araç içi ikramlarımız sonrasında akşam saatlerinde Ankara’ya dönüyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

– Gidiş Dönüş Ulaşım
– Araç İçi Kahvaltı
– 4 Yıldızlı Otelde 1 Gece Konaklama
– Otelde Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
– Otelde Açık Büfe Akşam Yemeği
– Profesyonel rehberlik hizmeti
– Zorunlu seyehat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

– Müze ve Ören Yeri Girişleri (MÜZEKART)
– 1. Gün Açık Büfe Öğle Yemeği (20 TL)
– 2. Gün Yöresel Öğle Yemeği (25 TL)
– Kişisel Harcamalar
-Türk Gecesi (İsteğe Bağlı Katılım) (60 TL)
– Balon Turu (300 TL) (Dönem Dönem Farklı Fiyatlar Oluşabilir, Tur Esnasında Rehberinize Sorunuz)